Fudbal

Subota, 19.04.2014.

17:00

Poraz Mihajlovića, Interu rat za LE

Nova pobeda fudbalera Milana, trijumf Intera nad Parmom u direktom duelu za LE i poraz Siniše Mihajlovića, obeležili su subotnje mečeve 34. kola Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Default images

Milan je ostvario petu pobedu u nizu nad Livornom sa 3:0, Inter je minimalnim rezultatom dobio Parmu (1:0), dok je poslednjeplasirana Katanija pobedila Sampdoriju rezultatom 2:1.

U jednom od derbija dana, Udineze i Napoli su podelili bodove (1:1), Verona je slavila u gostima Atalanti sa 2:1, a Sasuolo je protiv Kjeva osvojio bitna tri boda u borbi za opstanak.

Pobednika nije bilo ni u duelu Lacija i Torina, koji je u uzbudljivom finišu završen 3:3, a Kaljari je slavio u Đenovi sa 2:1.

Lider Juventus od 18.30 dočekuje Bolonju, dok se kolo zatvara derbijem u Firenci, gde gostuje drugoplasirana Roma.

Fudbaleri Intera dobili su direktan duel sa Parmom, za poziciju koja vodi u Ligu Evrope. ’Nerazuri’ su pobedili rezultatom 2:0, a najbitniji detalj utakmice desio se u finišu prvog poluvremena, kada Kasano nije uspeo da realizuje penal za Parmu.

Gosti su to iskoristili i golovima Rolanda i Guarina, koji su u drugom poluvremenu doneli pobedu svojoj ekipi. Interu je posao bio lakši od 46. minuta, kada je Paleta dobio drugi žuti karton.

Inter je zadržao petu poziciju na tabeli, sa pet bodova više od Milana i Parme. Srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović pobedu svoje ekipe pratio je sa klupe za rezervne igrače.

’Rosoneri’ su u samom finišu sezone ušli u fenomenalnu formu i ubeležili peti uzastopni trijumf u Seriji A. Izabranici Klarensa Sejdorfa ovoga puta bili su bolji od Livorna sa 3:0.

Mrežu gostiju načeo je Mario Baloteli, kada je iskoristio asistenciju Konstanta u 43. minutu. Tarabt je u 51. duplirao prednost Milana, da bi Pacini postavio konačan rezultat u finišu susreta.

Bivši selektor Srbije Siniša Mihajlović doživeo je treći uzastopni poraz u prvenstvu, a Katanija je protiv Sampdorije ostvarila prvu pobedu posle devet mečeva bez uspeha (2:1).

Mihajloviću i Nenadu Krstičiću, koji je igrao poslednjih 25 minuta, golovima su presudili Leto i Bergezio. Jedini gol za Sampu delo je Okake.

Berardi je pogotkom srušio Kjevo i doneo važne bodove Sasuolu u borbi za opstanak. Sasuolo je 18. na tabeli sa istim brojem bodova kao i Bolonja (28), koja kasnije gostuje Juventusu.

Željko Brkić nije igrao, dok je Dušan Basta ušao u igru u 79. minutu, u remiju Udinezea i Napolija. Strelci su bili Kaljehon sa jedne, odnosno Fernandes sa druge strane.

Verona je pogocima Donatija i Tonija slavila u Bergamu, a Boško Janković nije ulazio u igru, dok je Vlada Avramov „požuteo“ u pobedi Kaljarija nad Đenoom.

Najuzbudljivije bilo je u Rimu, gde je Lacio golom Kandreve u 94. minutu izjednačio na 3:3. Pet minuta pre toga Imobile je pogodio za Torino, a pre njega u listu strealaca upisali su se Tatsidis i Kurtić. Za Lacio je Kandreva postigao dva gola, a Mauri jedan.