Fudbaleri Rada i OFK Beograda zabeležili su važne pobede u 24. kolu Super lige Srbije, posle kojih su izašli iz zone ispadanja.

Izvor: B92

Autor:B92

Default images

Rad je kod kuće savladao Javor sa 1:0 golom Andrije Lukovića iz penala u 44. minutu, dok je OFK kao gost u Kragujevcu pobedio Radnički 1923 sa 3:1.

Strelci za tim sa Karaburme bili su Aleksandar Čavrić u osmom, Dejan Dražić u 48. i Darko Micevski u 69. minutu. Jedini pogodak za domaćina postigao je Miloš Tintor u 27. minutu.

OFK je sada na 12. mestu na tabeli sa 24 boda, koliko ima i Rad koji je poziciju ispod. Donji Srem je sa bodom manje na mestu koje vodi u baraž za opstanak u ligi, dok su u zoni ispadanja Radnički 1923 sa 22 i Javor sa 21 bodom.

Crvena zvezda je u gostima slavila protiv Novog Pazara sa 1:0 pogotkom kapitena Nenada Milijaša i tako će i posle ovog kola ostati na liderskoj poziciji na prvenstvenoj tabeli.

Spartak je u prvoj utakmici 24. kola kao domaćin u Subotici pobedio je Voždovac sa 1:0 golom Veseljka Trivunovića.

Spartak Subotica – Voždovac 1:0
Radnički Kragujevac – OFK Beograd 1:2
Rad – Javor Ivanjica 1:0
Novi Pazar – Crvena zvezda 0:1
18:00 Partizan – Jagodina
18:30 Sloboda Užice Vojvodina
18:30 Radnički Niš – Napredak