Odigrano je šest mečeva 28. kola Jelen Superlige, Radnički iz Kragujevca je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak, a Novi Pazar je poražen od Javora.

Autor: MN

Default images

Vojvodina je u Novom Sadu pobedila niški Radnički, a pobede na domaćem terenu ostvarili su OFK Beograd, Hajduk i Javori. Pobednika nije bilo na meču Jagodina - Spartak

Ovo je bilo izuzetno efikasno kolo jer je na šest mečeva postignuto 23 gola.

Na otvaranju kola u petak BSK Borča je minimalmnim rezultatom savladala Donji Srem.

Najinteresantniji meč kola svakako je 144. večiti derbi između Partizana i Crvene zvede, koji se od 19.30 časova igra u Humskoj 1.

Vojvodina je sa 3:2 na karađorđu pobedila Radnički iz Niša. Već posle osam minuta igre Novosađani su stigli do dva gola prednosti. Alivodić je poveo akciju po desnoj strani u četrvrtom minutu, centrirao, a Gaćiniović postiže pogodak. Ubrzo potom Vulićević je sebi stvorio prostor i bio precizan za 2:0.

Gosti smanjuju prednost u 56. minutu, kada je sa penala bio precizan Ljubinković. Prethodno je Trajković oborio Mitrovića u kaznenom prostoru. Umaru postiže treći gol za Vojvodinu, takođe sa bele tačke, a Mitrović ponovo smanjuje na gol zaostatka, a to je ujedno i konačan rezultat.

OFK Begrad je na Karaburmi pobedio Smederevo sa 4:3. Domaći su poveli već u petom minutu, a gol je postigao Grbić. Gosti su izjednačili u 20. minuta preko Radosavljevića. 'Romantičari' prednost vraćaju u 38. minutu kada je dosuđen jedanaesterac, a siguran sa bele tačke bio je Nikolić.

OFK Beograd je opuštenije ušao u drugo poluvreme, Smedereveo to kažnjava za novo izjednačenje, a strelec je ponovo Radosavljević. Novi penal za OFK Beograd u 67. mnutu, svoj drugi gol postiže Grbić, a na 4:2 povećava Ivanovič. Konačan rezultat postavio je Sikimić u 79. minutu.

Novi Pazar se nakon poraza u Ivanjici od Javora, nalazi u zoni ispadanja. Domaći su poveli golom Radivojevića, Veselinović je duplirao prednost svog tima u 69. minutu, a nadu Pazarcima da mogu do boda vraća Vidaković. Onjilo je već u narednom napadu postiže pogodak za novo vođstvo Javora, a konačan rezultat postavio je Vidaković.

Radnički 1923 osvojio je važu pobedu u borbi za opstanak. Kragujevčani su 2:0 savladali Slobodu u Užicu. Radnički sada ima isti broj bodova kao Novi Pazar, ali ima bolju gol razliku. Dobru igru kragujevačkog Radničkog Kovačević je krunisao u 22. minutu na gostovanju Slobodi u Užicu. Prednost gostiju duplirao je Milošković, posle deset minuta igre u drugom poluvremenu.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova na meču između Jagodine i Spartaka, ali Ćurane u vođstvo dovodi Stojanović u 53. minutu. Spartak je u finišu meča stigao do boda, a precizan je bio Nosković.

Hajduk je u Kuli pobedio Rad sa 2:0 golovima Veselinovića u 54. i 92. minutu. Rad je u 75. minutu ostao sa igračem manje na terenu, jer je drugi žuti karton dobio Stanojević. Sa druge strane u finišu meča teren su morali napuste Ćulum i Veselinović.