Fudbal

Sreda, 02.05.2012.

22:47

Kiks Juvea, Milan ponovo u igri!

Trka za šampiona Italije se zakomplikovala, dva kola pre kraja Juventus ima samo bod više od velikog rivala Milana.

Izvor: AK

Autor: AK

Default images

"Stara dama" igrala je samo 1:1 sa Lečeom, iako je od 55. minuta imala igrača više na terenu. To je iskoristio Milan koji je golovima Muntarija i Robinja savladao Atalantu 2:0.

Inter je poražen u Parmi 3:1, Lacio je igrao samo 1:1 sa Sijenom, dok je Fiorentina odigrala 2.2 sa Novarom, u senci napada trenera Delija Rosija na Adema Ljajića. Boško Janković doneo je pobedu Đenoi protiv Kaljarija od 2:1.

Iznenađenje kola dogodilo se u Torinu. Juventus je već počeo da slavi titulu, što su iskoristili gosti. "Bjanko-neri" su vodili protiv Lečea od osmog minuta golom Markizija, a kada je Kurdado dobio crveni karton u 55. minutu svi su očekivali ubedljivu pobedu. Međutim, rezervista Luis Murijel je u 85. minutu savladao Đanluiđija Bufona.

U borbi za opstanak Fiorentina je igrala 2:2 sa Novarom, a meč je obeležio fizički nasrtaj trenera Delia Rosija na srpskog reprezentativca Adema Ljajića. Gosti su poveli 2:0 golovima Jede i Riđionija u 30. minutu iz penala, ali je veliki bod Violi doneo Rikardo Montolivo sa dva gola u drugom delu.

Šokantan poraz doživeo je Inter koji je vodio 1:0 na Parmi, ali se vratio sa tri gola u mreži. Neroazuri su poveli u 13. minutu preko Veslija Snajdera kojem je asistirao Dejan Stanković.

Bitnu pobedu ostvarila je Đenoa koja je golom Boška Jankovića sa 2:1 nadigrala Kaljari. Janković je u 62. minutu ušao na teren. Razočarao je i Lacio koji je igrao samo 1:1 sa Sijenom, dok su minimalne pobede u gostima ostvarili Bolonja nad Katanijom i Udineze nad Čezenom, uz 90 minuta Dušana Baste na terenu.