Fudbal

Nedelja, 02.10.2011.

22:12

Minimalac Barse, ubedljiv Real

Prvaci Evrope i Španije fudbaleri Barselone pobedili su Sporting u Hihonu sa 1:0 golom Adrijana u 12. minutu.

Izvor: B92

Autor:B92

Default images

Utakmicu sedmog kola Primere mogli ste da gledate u direktnom prenosu na televiziji B92.

U poslednjoj utakmici kola Real je sa ubedljivih 4:0 pobedio Espanjol u Barseloni a utakmicu je obeležio het-trik Argentinca Iguaina, jedan gol je postigao Kaljehon, dok je Kristijano Ronaldo bio dvostruki asistent.

Barselona je tokom meča držala loptu u svom posedu 74% vremena, uputila deset udaraca ka golu Huan Pabla, a njeni igrači su čak osam puta bili u ofsajd pozicijama.

Jedini gol na meču postigao je Adrijano tako što je posle udarca Ćavija, kada se lopta odbila o stativu, pritrčao i jakim udarcem savladao golmana domaćeg tima.

Dominirala je Barseona u prvom poluvremenu, kao i u svim utakmicama držala loptu u nogama, ali golova nije bilo. U drugih 45 minutu je tempo igre bio na nižem nivou, ali Sporting je uspevao da ugrozi gol Viktora Valdesa. Ovo je prva pobeda Barselone u gostima u Primeri ove sezone, a zanimljivo je da je ovo treća utakmica u Hihonu između ova dva tima na kojima Barselona nije postigla više od jedno gola.

Sporting Hihon - Barselona 0:1(0:1)